Úvod / NUX. NÁBYTEK

NUX. NÁBYTEK

 

DESIGNOVÝ DÝHOVANÝ NÁBYTEK NUX.
Od září mají zákazníci brněnského H-Parku možnost navštívit novou pobočku s designovým nábytkem, která se nachází v rámci Sapeli centra.
Po úspěšném uvedení umělecké intarzované kolekce Archilles v roce 2013, připravila pro letošní rok firma Jan Ficek dřevovýroba novou kolekci s názvem NUX. Tentokrát nevsadili na osvědčené jméno, ale dali příležitost mladým talentům. Konkrétně architektce Tereze Šaškové, která se specializuje na interiérovou tvorbu a zároveň je jednou z posledních spolupracovníků Bořka Šípka. Což umožnilo v kolekcích zachovat určitou kontinuitu.
Jak uvádí autorka: „Nux je kolekce minimalistického dýhovaného nábytku, kterou jsme chtěli naplnit vysoká očekávání zákazníka na soudobý design a zároveň na kvalitu zpracování a detail nábytku.“
Dýhovaný nábytek je na pobočce doplněn produkty firmy Konsepti, která zastupuje top světové designové značky jako je Vitra, Magis, Kartell, Moroso a další. Jak uvádí Jan Ficek mladší: „Máme radost, že právě my, jako jediní v Brně zastupujeme firmu Konsepti, která svým působením posouvá hranice vnímání interiérů, a to již od roku 1995.“  Návštěvníci tak mají možnost vidět a vyzkoušet např. ikonickou židli DSW Vitra od manželů Eamesových či židli Chair One od Magisu a další designové kousky.

 

VÝROBCE - JAN FICEK DŘEVOVÝROBA
Výrobcem nábytku je Jan Ficek dřevovýroba - rodinná firma s dlouholetou tradicí, ve které dnes pracuje již třetí rodinná generace. Firma se zaměřuje především na zpracování dýh ze všech známých druhů dřevin, které dodává dalším výrobcům nábytku, dveří, podlah či obkladových panelů a dalším zákazníkům, kteří s dýhou pracují. Mezi její zákazníky patří také výrobci luxusních aut, prémiových hudebních nástrojů, lodí apod.
Firma byla založena v Chrudimi roku 1946 a v roce 1992 se vrátila do rukou potomků původních majitelů. V roce 2013 se firma rozhodla navázat na tradici a zahájila výrobu luxusního nábytku na míru, k jehož výrobě používá nejkvalitnější laserem vyřezané a ručně sesazené dýhy. První kolekci pro JFD navrhl český architekt a designér světoznámého věhlasu - Bořek Šípek.